Лайфхаки - природні засоби для відновлення при нездужаннях та профілактика


Що робити при "модній хворобі" 
👑 ?
Коли не хочеться використовувати антибіотиків?

Коли хочется піти іншим шляхом?

Як себе відновити? Як допомогти тілу впоратися з таким навантаженням? 

Так. Можна по-іншому! Можна використовувати приховану (тут, мабуть, краще сказати, забуту та забиту) силу свого організму та силу Природи. Те, що нам дано нею. Нижче про потужні природні засоби. Найцінніша інформація. Про це

звичайні лікарі не кажуть. Бо вони найчастіше лікують наслідки, не вникаючи у причини. Та й, взагалі, лікар – це про захворювання, а не про те, як посилювати та підтримувати своє здоров’я.

У садочку та школі не вчать, як бути здоровим, що для цього робити. Як підтримувати себе. Як робити свій організм сильним. Які використовувати превентивні заходи. Це культура здоровя. Розповідають тільки про те, які пігулки зїсти при певних симптомах, щоб швиденько-шкиденько можна було побігти на роботу. Тобто культура споживання. Культура наслідків, культура захворювань. Щоб не відчувати того, що коїться з тілом, чого воно хоче від тебе. Не знати, як насправді працює організм.

Не треба чекати, коли захворієш. Важливо вже зараз себе любити та щось робити для свого стану здоровя!     

ДОБІРКА

Покроковий алгоритм, що робити при 👑допис у Telegram-каналі.

Відновлення після 👑 : Instagram допис.

Відновлення після антибіотиків та в*кцінації (v*accination) для дітей (для дорослих теж підходить, але там дозування буде більше): цілий профіль у Instagram з рекомендаціями щодо діети, перелік вітамінів та трав і т.д.

Автори цих дописів:

Світлана Калмикова – українка, травниця, сироїд, я використовую її методики регулярно: профіль у Instagram.

Іра Христя – українка, дослідник природних методів, спеціаліст з фізичних вправ, я у неї проходила два курси, застосовую її рекомендації на постійній основі також: профіль у Instagram.

ЩОДО МЕНЕ

Я теж багато чого знаю, перелопатила купу книг і тестувала різні методики на собі. Тож цікавлюсь темой здоров’я. Багато чого зробила для себе. Працювала і зараз працюю, як з тілом, так і з ментальним станом, мисленням, свідомостю. З вічно хворої дитини з хронічними захворюваннями я привела себе до набагато крутого стану.

Я здорова цілий рік, на мене не впливають протяги, я прибрала хронічний реносинусит, змінила повністю тип харчування, нема простуд, роблю багато профілактики. Кожен день медитація та ранкова гімнастика. А найголовніше - у мене тепер дужу-дуже багато енергії!

Важливо: я взагалі не приймаю ніяких синтетичних БАДів, вітамінів, пігулок, порошків, мікстур, мазей та засобів гігієни з супермаркетів та аптек. Тільки натуральні інгредієнти. Зі зрозумілим мені складом. Їжа та вода, трави та вправи, практики та налаштування - ось мої ліки та щоденні ритуали.

Я магістр екології та охорони навколишнього середовища за освітою, працювала у хімічній лабораторії та проводила біохімічні дослідження, десятий рік вегетаріанка (ніякого мяса, риби, яйців, кисло-молочної продукції), сьомий рік на сироїдінні (тільки сирі, без термічної обробки, фрукти, овощі, ягоди, олії, зелень та горіхи, трави) + загартовування, вправи, різні природні засоби та практики, медитація і т.д. і т.п.

Тому, якщо у тебе будуть ще питання, можу розповісти набагато більше, але конкретно під запит. Пиши питання тут, у коментарях, або у соцмережах.

До речі, я не в*кцинована (not v*ccinated) і не діагностувала у себе цієї "модної хвороби" з 2020 року. Якщо і було, то я зовсім не помітила. :) І це при тому, що я контактувала із такими хворими.

Вдячна Всесвіту за те, що я знаю, як мати сильний імунітет і плекати свій здоровий стан. І не тільки знаю, а й роблю для цього багато кожен день.

МОЇ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Що я би рекомендувала робити у наступних випадках? Я не говорю про постійно, я маю на увазі під час нездужання та ще 2-3 тижня опісля у залежності від стану.

Дієта

Важливо максимально полегшити раціон. Щоб організм займався не перетравленням, а саме прибиранням зайвого та боротьбою з ворогом. Дайте йому нарешті заощадити сили та відновитися! Тож виключаємо:

- кофе (ілюзорний засіб бадьорості, притуплює здатність відчувати втомленість, гальмо для організму, а кофе з молоком - то це особлива "нафтова пляма" у вашому шлунку :) );

- молочну продукцію (викликає слиз, джерело соплів та хронічного бронхіту);

- м’ясну продукцію (важка для перетравлення їжа);

- макарони і подібне (викликає слиз, джерело соплів та хронічного бронхіту);

- хлібо-булочні вироби, тобто на дріжджах, на заквасці, усі злакові (викликає слиз, джерело соплів та бронхіту);

- жарену їжу (важка їжа, жарена олія сильно впливає на функції клітини, також провокує виникнення пухлин);

- junk food: чіпси, печиво, соуси, кетчупи, цукерки, солодкі напої (енергетики) і т.п. з супермаркетів (це не їжа, бо максимально нашпигована гормонами, підсилювачами смаку, барвниками та синтетичними добавками) Ви, взагалі, склад коли-небудь читали? Щось вам там зрозуміло, що там усередині кожного продукту, га?

- сіль (викликає набряки, це утримання води в організмі, знижує рухливість суставів та здатність розрізняти смаки та й, взагалі, притуплює смакові відчуття).

- алкоголь та всі продукти бродіння (вино, оцет, спиртові настоянки трав).

Заміна всьго цього можлива на: хлібці, печену їжу, багато овощей. Супи. Безглютенові каші. Яблука у вигляді пюре, смузі або запечені. Ягідні морси. Смузі. Свіжевичавлений сік! Якісні сиродавлені олії.

Сіль можна замінити на морську чи рожеву гімалайську сіль. Це у випадку, коли зовсім не можете без неї, то, хоча б перевіряйте, що купуєте, бо сіль різна та може мати синтетичні добавки (наприклад, anti-baking agent). Також можна використовувати сік лімону замість солі.

Про кофе - це окрема історія. Наприклад, кофе зранку можна замінити на іван-чай (або інші трави) або на традиційний балійський напій "Джаму" (нижче рецепт). Але про те, на що замінити каву, потрібно детально, бо тут важливо досліджувати індивідуальні особливості організму. Це дійсно психологічна та фізична залежність, тому ще важливо працювати з ментальним станом. А ще обовязково налагодити режим дня (маю на увазі сон та відпочинок).

Окремо скажу про свіжевичавлений сік. Тут також потрібна окрема стаття. Маякуйте, якщо вам цікаво! Можна подумати, що сік - це теж саме, що і сам овощ/фрукт, з якого зроблений сік, але це не так. Сік має зовсім інші властивості. Це макробіотика. Це просто елексир здоровя. Це напій, який швидко та легко засвоюється організмом та дає йому максимум сили під час знедужання.

Наведу тут рецепт особливого супу, який готують умовно для підтримки функцій печінки. Обожнюю його, дуже смачно і підходить саме для таких випадків, коли їсти не можеш, а поживні речовини для підтримки тіла потрібні. Такий суп можна їсти (пити) кожен день ввечері о 18-19, щоб не наїдатися на ніч.

Отже, беремо: корінь селери (або стебло, я люблю саме корінь), моркву, цибулю, часник, куркуму, перець (чорний чи чілі) та корінь імбиру. Можна ще додати помідор (я не додаю) та батат - не картоплю, а саме батат! (я теж не додаю), але без них теж все гарно. Важливо: порошкові спеції імбир та куркуму краще покупати не у звичайних спермаркетах, а у спеціалізованих, вони дорожчі та якісніші, і краще не порошок, а саме корінь.

Розмір овочей у залежності від смаку, який бажаєте отримати, та розміру кастрюлі. Стандартно: 1 морква, половина чи 1/3 кореню селери, 1 цибуля, 1 голівка часнику, 1 щіпка куркуми молотої (чи краще відрізати шматок корню), 1 щіпка перцю. Це приклад, тому зробіть все на глаз, експериментуйте зі смаком, шукаючи ідеальне поєднання. Не переборщіть із імбирем та перцем, бо буде дуже гостро! Кладемо все це у кастрюлю і варимо десь 15-30 хвилин, щоб усі продукти віддали свою силу бульону. На виході отримуємо напій, який є джерелом практично усіх поживних речовин, що треба організму. Пити гарячим, або теплим. Краще не ставити у холодильник, все робити свіжим і одразу випивати. Пити саме напій! Звісно, можна зїсти трошки і зварених овочів, але це буде тільки маса, бо вони все віддали у бульон. тому пити краще тільки бульон! Це як вітамінізований чай :)

Багато прикладів здорової їжі (для дієти та раціону взагалі) у мене в іншій статті тут.

Звісно, спочатку буде прісно та не смачно, бо ваші рецептори вже давно притуплені або, взагалі, не працюють (при нездоровому харчуванні, великій кількості спецій та солі, особливо, якщо їсте junk food, тобто усе без розбору). Але це того варте. Тим паче, якщо протримаєтесь хоча б місяць, то усі продукти заграють новими фарбами. До того ж, є певні секрети використання спецій та поєднання продуктів. :)

Так, дуже важливо враховувати біоритми, тобто знати про послідовність прийому та поєднання їжі між собою (про це мені потрібно цілу статтю писати :)).

Головне, що треба запамятати:

- Перерва між будь-яким прийманням їжі 30 - 60 хвилин (інколи 2-3 години).

- Солодке їсти першим (у парі "суп з цукеркою", спочатку їмо солодку цукерку, а вже потім суп).

- Не їсти після 19 години. Саме у цей час вимикається робота підшлункової, тому все, що ви покладете у себе після цієї години, буде лежати неперевареним до ранку наступного дня, а, значить, біль у спині, голові та важкість зранку гарантовані.

І краще робити страви простіші, з 1-3 інгредієнтів та у вигляді пюре, смузі та рідке.

Горло

- інгаляції: з ефірними оліями, також можна зварити картоплю та дихати чи включати аромалампи або сольові лампи;

- імбир: напій чи у страву (краще не у порошку, а свіжий корінь);

- мед (моє вам настійне прохання: краще купуйте не у звичайному супермаркеті) - має різні властивості у залежності від того, що за мед (гречаний, липовий, різнотравя, доннік - все це має різну дію на організм, тому обирайте під запит);

- свіжевичавлений морквяний сік (не з магазину!) з ранку, краще натщесерце, але, якщо є захворювання шлунку, печінки чи ще щось, то через час після сніданку. Це засіб для виведення слизу з горла та носоглотки;

- полоскати горло 2-3 рази на день або сода + сіль + вода, або тільки морська сіль + вода, або алюмоквасці + вода;

- прополіс сосати (можна покласти під язик та ходити) деякий час, а потім виплюнути. Також можна додати щіпку у чай. Це потужний засіб для повернення голосу, якщо він зник та як антисептик.

- цілодобово гарячі напої: або вода + мед + лімон, або імбир + вода (+ лімон / + мед), або такий напій, як імбир + куркума + чорний перець + мед + лімон (це варіація балійського напою "Джаму", я роблю без меду і пропиваю зранку курсом для профілактики);

- трави (не трав’яні чаї, а саме трави! тобто один інгредієнт): липа, м’ята, мелісса. Заварювати краще одну траву, а не суміш. 1 столова ложка на стакан окропу 2-3 рази на день. Дозування може бути різним - важливо дивитись на стан та на реакцію від трав;

- виведення слизу. Кашель та соплі - це нормальна адекватна природна реакція організму для виведення слизу, тому не треба це забивати, навпаки, треба просто більше води пити та допомогти організму це швидше зробити. А ще важливо виключити будь-яку молочну продукцію. Виводить слиз корінь оману. Ще допомагає корінь солодки (але я не рекомендую його спиртовий розчин, тому шукайте просто сушений). У своїй практиці я не користувалась солодкою, але це теж потужний засіб (у дитинстві приймала).

Для виведення слизу є ефективне комбо (мій досвід): конюшина + корінь оману. 1 столова ложка конюшини на стакан окропу. 15 хвилин настояти. Оману беремо чайну ложку, чи ще менше, бо це дуже сильна речовина. Конюшину пити до їжі за 15-30 хвилин, а корінь оману - після їжі через 60 хвилин. Обидві трави 3 рази на день. Курс 2 тижні, максимум - місяць. Конюшину можна замінити на звіробій, бо він теж чистить кров. Тобто одна трава чистить кров, а інша допомагає це сміття викинути з організму.

Щодо носу. Я особисто нічого у ніс не капаю. Але скажу, що у ніс можна капати алоє, каланхоє, морську сіль, а також робити інгаляції. Комбо конюшина + корінь оману працює не тільки для горла, а на усю дихальну систему. Тому це комплексно впливає і на стан носу.

Підвищена температура

- цілодобово пити воду, теплі / гарячі напої (перелік вище). Це дуже важливо пити, не перестаючи, - не 3-4 рази на день, а просто без зупинки (звісно, контролюючи, щоб влізло, не змушуйте себе залпом все пити, потихеньку!);

- голодування, тобто без їжі, тільки вода та трави;

- не збивати температуру;

- компрес на чоло (оцет + горілка + вода = 1:1:1);

- лежати та спати, або, якщо не спиться, то полулежачи (щоб легше дихати).

Іноді рекомендують клізми під час температури (на початку) та викликати блювоту (щоб прибрати їжу, яка забирає енергію на перетравлення, теж на початку). Але я особисто клізми ніколи не роблю. Мені це не заходить.

Біль у тілі

- содово-сольова (1:1) ванна, або ванна з сіллю магнія, або ванна з травами (але при високій температурі паритися у ванній чи тільки ноги не можна!);

- легкий масаж, можна з гуаша або просто розімяти руками, як ваша уява скаже чи подивитись на youtube. Допоможуть навіть прості поглажування, тут важливе саме контакт зі шкірою, включення відчуття тіла, зняття напруги. Але краще користуватись атласом тіла, тобто вплив на певні точки та місця. Лайфхак: візьми олівець та малюй ним (кінчик грифелю повинен бути тупим) лінії, кола, хвилі по спині, рукам, ногам. Краще, щоб не сам собі малювати, а хтось це тобі зробив. Замість олівцю можна взяти паличку.;

- трави від головної болі: конюшина та чабрець. 1 столова ложка на стакан окропу. 15 хвилин настояти. Пити до їжі за 15-30 хвилин 3 рази на день, курс 2 тижні;

- грейпфрутовий сік (знову ж таки, свіжевичавлений!) - від головної та менструальної болі. Краще пити не зранку. Цитрусові зранку не дуже гарні. Після обіду буде добре.

ОСОБЛИВОСТІ 👑

- Ефірна олія евкаліпту (!) - це номер 1, що треба використовувати при 👑 Накапати 1-3 каплі на ладоні, потерти їх та вдихати носом. Можна робити ще інгаляції (гаряча вода + олія) або у аромалампу (аромадифузор) і так цілий день дихати ароматизованим повітрям. Я особисто просто нюхаю час від часу (особливо після соціальних контактів) прямо з баночки.

- Робити вправи, важливо рухатися. Банально такі прості вправи, як крутити тазом, стрибки, присідання. Все, що качає лімфу. А також все, що має вплив на енергетичні центри горла та тазу (вправа "Метелик", "Вісімки" тазом, вправа лежачи з зімкнутими долонями та стопами і т.п.).

- Медитації та афірмації, тобто практика з позитивними налаштуваннями, праця зі своїм ментальним станом;

- Переоцінка цінностей. Визнання своїх почуттів, письмові практики (на образи, на виявлення страхів і т.д.). Можна працювати з психосоматом, енерготерапевтом чи психотерапевтом;

- Почати робити те, що давно хотів, але так і не наважився. Змінити те, що заважає, пресує та не подобається.

ПРОФІЛАКТИКА

Як я вже вище казала, не треба чекати, коли захворієш. Роби прямо зараз. Наведу нижче приклади моїх щоденних ритуалів, які я для себе роблю, щоб мати так багато енергії та добре почуватися.

Засоби, які зміцнюють імунітет, наступні:

- мити руки перед їжею і після походу у туалет (та після контакту з тваринами);

- вода щоденно зранку до приймання їжі та ввечері. Її кількість згідно вашої ваги, але точно не менше 1 літру;

- залужуючі напої щоденно зранку: вода + лімон (можна ще + мед, але я мед вже давно не їм), не менше 1 літру до приймання їжі;

- слідування біоритмам;

- провітрювати кожен день кімнату в офісі та дома;

- вдягатися згідно ваших відчуттів до погоди, щоб не було жарко, чи холодно (лайфхак: якщо вагаєтесь, то краще взяти додатковий светр та шкарпетки у сумку з собою - я так постійно маю у рюкзаку додаткові шкарпетки на повязку на вуха та вдягаюсь у стилі "цибуля", щоб зняти, коли жарко). Якщо холодно та нічого з собою теплого нема, то важливо у першу чергу зігріти ступні та горло.

- після прогулки/роботи/походу у магазин, тобто, як приходиш додому після контакту з великою кількістю людей, полоскати горло розчином морської солі та мити руки з обличчям;

- контрастний душ щоденно чи 1-3 рази на тиждень (я більше люблю природні водойми, тому у мене щонеділі загартовування у морі / річці / озері - будь-де, де є холодна вода);

- використання ефірних олій; ароматерапія;

- будь-який масаж ;

- парити ноги після холодної походи та ванни для розігріву і релаксу;

- часникова вода зранку натщесерце (курс 2 тижні, потім перерва);

- комбо кмин (звичайний, не чорний) + коріандр (курс 2 тижні, потім перерва);

- регулярне приймання трав (не більше 2 тижнів і змінюємо під запит, тому що трави - це не іграшки, важливо знати, для чого кожна) - чабрець, звіробій, малі і т.д. (заварювати не все одразу, а по одному!);

- свіжевичавлені соки;

- певна їжа під запит (наприклад, та, що містить йод - спіруліна, водорості норі, хурма чи зелена гречка, або та, що містить вітамін С, або та, що містить Омега-3-ненасичені жирні кислоти і т.д.);

- іонізатор та сольова лампа цілодобово;

- скребок для язика;

- щоденна ранкова руханка. Особливо, лімфодренажні вправи. Я роблю зранку спеціальну гимнастику. Важлива не кількість, а те, що ви якось порухались;

- 108 стрибків щоденно. Але можна почати з 10. Тут також важлива не кількість, а те, що ви щось певне зробили. Один раз теж можна зарахувати :)))

Це не повний перелік! :)

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

- Розглядайте процес лікування та профілактику, не як щось важке, а як гру. Це ж так цікаво щось досліджувати та дізнаватись про нове! І це так важливо та корисно для тебе, твого тіла. Це інвестиція у себе.

- Вивчайте, як працює організм. Якщо бажаєте наглядно, то можна, наприклад, подивитись мультфільм (аніме) "Робота клітин". Чи документальне відео BBC. Ще можна прочитати книги (перелік важливих книг у мене у статті тут).

- Трави - це провідники, вони просто вмикають організм, який сам все потім лагодить та налаштовує;

- Будьте готові, що почнеться "чищення". Я так називаю усі процеси, які стимулють вихід усього сміття, яке ви у собі носите, та все те, що накопичилось саме під час боротьби організму з вірусами та паразитами. Тому важливо після того, як спаде температура, допогти своєму тілу зробити "генеральне прибирання" (усі засоби, що допомагають мяко системі виділення).

- Майте здоровий глузд. Якщо дуже погано, то не вмовляйте себе, що у вас все гаразд. Довіряйте своїй інтуіції. Аналізуйте і без сорому відмовляйтесь від того, що вас бентежить.

- Не приймати одночасно пігулки з аптек та трави! Тобто усе підряд та без продуманої системи. Це небезпечно;

- Краще заварювати одну траву (корінь, листя, гілки, ягоди). Не міксувати все в одному стакані. Є певні комбо, але те, що продається як травяний чай у магазині (з 5 інгредієнтами і більше) може зашкодити організму.

- На трави може бути неадекватна реакція, тому, якщо ніколи не пробували, то краще починати з маленького дозування.

- Рекомендую вести щоденник, щоб кожен день записувати, що робили та яка реакція організму.

- Памятати про алергію на певні компоненти та свої хронічні болячки. Вивчити все про свої хвороби. Знайти традиційні та нетрадиційні методи лікування та (це важливо!) успішні приклади вилікування.

- Використовувати комплексний підхід. Вивчати парні органи. Тобто, якщо у вас нежить, то треба працювати саме з кишківником (можна прибрати певні продукти з раціону, наприклад), а не тільки прибирати наслідки - капати у ніс. Також вживати трави на чистку крові та виведення слизу з носоглотки, а ще знайти, що означає "нежить" у словарі психосоматики (внутрішні сльози, небажання дихати = жити, образа на людину і т.д.).

- Читати. Шукати інфо. Звертатися до інших, лікуватись у натуропатів.

- Можна сдавати аналізи. Проводити планові обстеження. Консультуватись одночасно у різних (!) спеціалістів. Тобто можна піти одночасно до двох хірургів, наприклад, та проаналізувати, що кожен скаже. Та до різних за напрямком спеціалістів, як, наприклад, одночасно до хірурга та ендокринолога, тощо.

- Аналізувати. Порівнювати. Відслідковувати закономірності. Будувати гіпотези. Робити висновки.

- Купуй якісні продукти, читаючи склад. Те саме стосується побутових засобів. Бо що у рот покладеш, так і будеш себе відчувати. ;) Це закономірність. І ще: незнання не скасовує твою відповідальність за свій стан.

- Шукай те, що буде саме для тебе ефективно. Те, як у вашого сусіда, може не працювати на вас саме у вашому випадку.

Звісно, комусь, можливо, і не треба щось самому вивчати. Підійде просто консультація та лікування у підходящого спеціаліста. А комусь треба все знати. Люди різні.

Але я написала так, як працює моє мислення задля вирішення конкретного питання. І про свій досвід.

ВАЖЛИВО!

Це все загальні рекомендації. Я розповіла про свій досвід та привела інфо з перевірених джерел. Але те, що мені допомогло, не обовязково допоможе і вам.

ТВОЄ ЗДОРОВЯ - ТВОЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ! Нема однієї пігулки від всього та для всіх.

Важливо досліджувати себе, прислухатись до себе та своїх відчуттів, знати, на що у вас алергія, де слабина, тестувати та експериментувати. А ще знайти того, хто вже вирішів це питання, запитати, як це він / вона зробив / зробила і протестити для себе.

Бо кожен матиме свій набір ефективних методів. Все індивідуально!

Комусь одне допомогає, комусь - інше. Іноді важлива комплексна робота. Іноді - важливо ще підключити точечну роботу. Багато ускладнює ситуацію хронічні захворювання, погані звички та харчові уподобання-залежності. А ще ментальний стан, стреси, незручний одяг та взуття, неправильне положення під час сидіння та сну, важка фізична праця, оточуюче середовище (люди та місце, де живете/працюєте) та мислення.

Але підбивати висновки, зробивши лише один раз і не проаналізувавши і не спитавши експертів, зовсім не корисно. Це значить, що ви не бажаєте щось змінювати у своєму житті і вас все влаштовує. Але це теж нормально. Може, для вас саме й так буде правильно.

Для тих, хто хоче жити по-іншому, скажу наступне. Просто пробуй нове та дивись, як воно опісля. Шукай те, що тобі підійде.

НАПУТТЯ

З радістю ділюсь інфо, бо для мене це важливо, у свій час я багато чого не знала, а хотіла б. А так витратила купу часу і сил на експерименти наживо і пошук правдивої інформації. Проте, це дуже цінний досвід!

На благо!

У тебе все вийде! Намагайся краще слухати голос свого серця та відчувати тіло. Налагоджуй контакт з тілом. Тіло дуже мудре.

P.S. І ще я не сказала: кожна хвороба - це трансформація. Важливе слово - "трансформація". Старих програм, звичок, переконань - у нові, більш ефективні та правильні для тебе. Це урок. Для усвідомлення тимчасового стану. Для бачення іншого вектору руху. Іншого життя. Це стусан. Щоб направити свою увагу на те, що ти приховуєш від себе або не хочеш бачити чи визнавати. Це для того, щоб змінити щось у житті. Вийти з ілюзії. Так, як раніше, вже не буде. Буде тільки краще!

Катя Заблоцька

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

"Солнце Латинской Америки" и её стиль

Перекус, или карманная еда, в походе - мой опыт